رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

21 خرداد 1396
تشریح وظایف بهزیستی، پلیس و سازمان زندانها جهت حمایت از کودکان/ لزوم تعبیه کانون‌های اصلاح و تربیت مجزا برای دختران و پسران

تشریح وظایف بهزیستی، پلیس و سازمان زندانها جهت حمایت از کودکان/ لزوم تعبیه کانون‌های اصلاح و تربیت مجزا برای دختران و پسران

وظایف مربوط به تشکیل پلیس اطفال مشخص شد

داتیکان: سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: وظایف سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی و سازمان ‌زندان‌ها جهت حمایت از کودکان و نوجوانان مشخص شد.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح جلسه امروز ( یکشنبه 21 خرداد ماه) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: در جریان ادامه بررسی جزئیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان موادی مرتبط با تعیین وظایف سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی و سازمان زندان‌ها مشخص شد.

نماینده مردم بهارستان و رباط‌ کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وظایف مربوط به تشکیل پلیس اطفال نیز مشخص شد، تصریح کرد: وظایف مسئولان امر در تمام ماموریت‌های اجتماعی مددکاران و نگهداری در بهزیستی حسب اجرای این قانون برای تامین امنیت کودکان و اطفال و نوجوان مشخص شد.

وی افزود: بر اساس مواد مصوب؛ گزار‌ش‌دهی جرایم علیه اطفال و نوجوانان در معرض خطر به سازمان بهزیستی کشور نیز محول گردید، سازمان زندان‌ها نیز موظف به تشکیل بانک اطلاعاتی شد تا اطفال و نوجوانان را تحت سرپرستی سازمان مشتمل بر اسامی و شرایط شناسایی و تهیه به بهزیستی جهت انجام اقدامات حمایتی اعلام کند.

نوروزی یادآورشد: همچنین ضمن همکاری با سازمان بهزیستی کشور، اطفال و مراجعانی که پدر یا سرپرست قانونی آنها در زندان به سر می‌برند، در صورت درخواست والدین یا سرپرست قانونی به سازمان یاد شده معرفی می‌شوند تا بر اساس قانون کودک نیازمند، مورد حمایت قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، گفت: در یکی از مواد نیز به وجود دو نوع کانون اصلاح و تربیت اشاره شد، به نوعی که کانو‌ن های اصلاح و تربیت برای دختران و پسران به صورت جداگانه تعبیه شود، همچنین وظایف وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز درمورد این کودکان مشخص شد تا ضمن واگذاری آنها به بهزیستی آیین‌نامه را ظرف سه ماه تنظیم و تهیه کنند.

  • منبع : http://www.icana.ir
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32