رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

31 فروردین 1395
کشوری با پنج قانون به زودی متولد می‌شود

کشوری با پنج قانون به زودی متولد می‌شود

کشوری با تنها پنج قانون در مرز کرواسی و صربستان در حال شکل گیری است

 
به گزارش ایندیپندنت، کشوری جدید در حال شکل‌گیری در اروپا است که فقط 5 قانون بر آن حکم فرما خواهد شد. این کشور که لیبرلند نام دارد، بین مرز کرواسی و صربستان واقع شده است.


لیبرلند بین مرز کرواسی و صربستان واقع شده و تقریبا بین زاگرب و بلگراد قرار دارد. لیبرلند در واقع نتیجه نزاع میان این دو کشور است، این منطقه در جایی قرار دارد که هیچ یک از دو کشور تمایلی برای حاکمیت بر آن را ندارند.    

نکته قابل تأمل در خصوص این کشور این است که تا کنون هیچ کسی وارد آنجا نشده است و پلیس کرواسی نیز در طول یک سال پس از شکل گیری آن، ده‌ها نفر را به جرم ورود به لیبرلند که به عنوان منطقه ممنوعه شناخته می‌شود بازداشت کرده است.   
"ویت جدلیچکا" که  مدّعی  کاست لیبرند به وی تعلّق دارد تا کنون با بسیاری از سیاستمداران دنیا در خصوص برقراری رابطه با لیبرلند ملاقات کرده ولی خود وی نیز هنوز پا به این منطقه نگذاشته است.  

وی که مدّتی است اعضای کابینه خود را نیز انتخاب نموده است، با ابراز خوشحالی از بسته بودن مرزهای کرواسی می‌گوید" این به نفع ما است که کرواسی مرز خود را بر روی لیبرلند بسته زیرا ما در تلاشیم تا حداکثر تا یکسال آینده مقدمات ورود خود به سرزمین لیبرلند را فراهم کنیم و به صورت رسمی موجودیت خود را اعلام کنیم".
وی در خصوص مردم لیبرلند نیز بر این باور است که هر کشور یک نفر در لیبرلند خواهد داشت و این کشور متشکل از تمامی فرهنگ‌های جهان خواهد بود.    

نکته حائز اهمیّت در خصوص قوانین لیبرلند اینجاست که تنها پنج قانون بر این کشور حکفرما خواهد بود که عبارت اند از: برقراری عدالت، برقراری امنیت کامل، دیپلماسی قوی، در خصوص پرداخت مالیات نیز این آزادی به مردم داده شده است که با میل خود نسبت به پرداخت یا عدم پرداخت آن اقدام کنند و قانون پنجم بر آزادی کامل مردم مادامی که به دیگران آسیب نرسانند اختصاص دارد. از نظر "جدلیچکا" مردم در این‌جا می‌توانند آزادانه ماری جوانا مصرف کنند و با هر سرعتی که بخواهند رانندگی کنند، استفاده از تفنگ نیز آزاد می‌باشد.  

 

  • منبع : سایت حقوقی داتیکان
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32