آزمون‌های حقوقی آزمون‌های حقوقی

11 مهر 1396
آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

حدود دو هزار و  200 ظرفیت خالی در مقطع دکتری وجود دارد

داتیکان: رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فردا زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد آغاز می شود و تا جمعه 14 مهر ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  امیررضا شاهانی در نشست خبری که صبح امروز در سالن جلسات مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد افزود: 11 مهر ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری آغاز می شود و تا ساعت 24 جمعه 14 مهر ادامه خواهد داشت .

وی افزود: زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی تمدید نمی شود.

 شاهانی در ادامه به زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: در روز یکشنبه 16 مهر ، نتایج تکمیل ظرفیت اعلام می شود و داوطلبان به محض اعلام نتایج می توانند ثبت نام و تحصیل خود را آغاز کنند.

رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به میزان پذیرش  ظرفیت دانشجویان در مقطع دکتری این دانشگاه اظهار داشت : حدود دو هزار و  200 ظرفیت خالی در این مقطع وجود دارد و داوطلبان می توانند انتخاب رشته کنند .

وی گفت: تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری طبق قانون سنجش و پذیرش مجلس اعلام شده و در روز چهارشنبه گذشته مجوز آن از سوی مسئولان وزارت علوم دریافت شده است.

رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد اسلامی  به تعداد رشته محل های مقطع دکتری و کارشناسی ارشد اشاره کرد و گفت: در مقطع دکتری داوطلبان می توانند در20 رشته محل و در مقطع کارشناسی ارشد داوطلبان در 100 رشته محل ثبت نام تکمیل ظرفیت خود را انجام دهند.

شاهانی با اشاره به چند تبصره جدید افزود:در مقطع دکتری کسانی می توانند در تکمیل ظرفیت این دانشگاه شرکت کنند که در دور اول مصاحبه شرکت کرده باشند ، همچنین انتخاب رشته داوطلبان مقطع دکتری فقط در استانی که مصاحبه آنها صورت گرفته محقق و مورد تایید است .

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به تعداد رشته های مجاز به تکمیل ظرفیت در مقطع کارشناسی ارشد اشاره کرد و اظهار داشت: در مقطع کارشناسی ارشد ، داوطلبان در هفت رشته پزشکی از جمله دندانپزشکی، داروسازی ، پزشکی ، پرستاری ، هوشبری و تغذیه  می توانند تکمیل ظرفیت داشته باشند .

وی در پایان با اشاره به سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در ارتقای کیفیت دانشجویان گفت: سیاست مدیریت فعلی ، ارتقای کیفیت است و ما حتی در پذیرش دانشجو نیز این امر را لحاظ کردیم بطوری که ظرفیت پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری در سال 96 را نسبت به سال 95 به یک چهارم رساندیم و ظرفیت دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد را هم کاهش دادیم.

  • منبع : https://irinn.ir