رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

19 مهر 1396
لایحه حمایت از حقوق کودکان به زودی تصویب می‌شود

لایحه حمایت از حقوق کودکان به زودی تصویب می‌شود

 نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تصویب نهایی لایحه حمایت از حقوق کودکان طی یک ماه آینده خبرداد.

داتیکان محمد کاظمی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از موارد لایحه حمایت از حقوق کودکان بررسی و مورد تصویب واقع شده است و اندک موارد باقی مانده در انتظار بازنگری و اصلاح بوده و در نهایت طی یک ماه آینده به تصویب نهایی می رسد.

به گزارش داتیکان، به نقل از سایت مجلس، کاظمی در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی طولانی شدن تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان افزود: لایحه فوق به لحاظ اهمیت بسیار مهم است و کمیسیون قضایی حقوقی مجلس شورای اسلامی، به طور مستمر تلاش بر تصویب هر چه سریع‌تر آن دارد.

نایب رئیس قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به قدیمی بودن لایحه حمایت از حقوق کودکان، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به بازنگری در برخی از موارد این لایحه اقدام کرده است.

کاظمی خاطر گفت: قوه قضاییه نیز نظر خود را راجع به بازنگری و اصلاح برخی از مفاد لایحه حمایت از حقوق کودکان مطرح کرده است که موارد فوق به زودی اصلاح و نتیجه آن اعلام می‌شود.

وی افزود: پس از اصلاح موارد مورد نظر قوه قضاییه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، جمع‌بندی نهایی لایحه حمایت از حقوق کودکان انجام می‌شود و مجددا در صحن علنی مجلس مطرح شده و به احتمال قوی در آن جلسه، تصویب خواهد شد.

 

  • منبع : www.icana.ir
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32