حقوق بین الملل حقوق بین الملل

16 آبان 1396
همکاری ایران و هلند در زمینه‌های حقوقی قضایی

همکاری ایران و هلند در زمینه‌های حقوقی قضایی

معاون ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: ایران و هلند در شرایط جدید در زمینه‌های حقوقی قضایی و توسعه تعاملات همکاری می کنند.

داتیکان: کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر که در رأس یک هیأت حقوقی و قضایی عازم لاهه هلند شده بود، اظهارکرد: ایران و هلند در شرایط جدید تصمیم به آغاز و توسعه تعاملات خویش در حوزه حقوقی و قضایی گرفتند.
وی در خصوص نتایج این سفر گفت: قضات ایرانی با همتایان هلندی خود در دیوان عالی، دیوان عدالت اداری، دادگاه تجدیدنظر و شورای قضایی هلند دیدار و از نزدیک در خصوص نظام‌های قضایی دو کشور گفت و گو کردند.
معاون دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به این که شباهت‌های بسیاری بین دو نظام قضایی وجود دارد، افزود: تبادل چنین هیأت‌هایی ضمن اینکه موجب توسعه همکاری‌های حقوقی و قضایی فی‌مابین دو کشور می‌شود،زمینه مناسبی را برای معرفی نظام پیشرفته قضایی جمهوری اسلامی ایران به دیگر کشورها و تبادل تجربیات متقابل فراهم خواهد کرد.
غریب آبادی از تداوم تعاملات حقوقی و قضایی دو کشور خبر داد و گفت: در این راستا از هیأت قضات هلندی برای سفر به کشورمان در نیمه اول سال 2018 دعوت به عمل آمد.
براساس این گزارش، بازدید و گفت و گو با مقامات بزرگترین زندان هلند، موسسه ملی حقوق بشر این کشور و همچنین شورای دولتی هلند (که مسئول ارائه مشورت و توصیه در خصوص تمامی طرح‌ها و لوایح نزد پارلمان این کشور است) از دیگر برنامه های هیأت ایرانی در این سفر بود.

 

  • منبع : www.irna.ir