رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

6 اسفند 1396
یک نفر غیر از ماموران در حادثه خیابان پاسداران فوت کرده است

یک نفر غیر از ماموران در حادثه خیابان پاسداران فوت کرده است

تمام کسانی که در جنایت خیابان پاسداران به هر نحوی شرکت، سببیت و معاونت داشتند تحت تعقیب قرار می گیرند 

داتیکان: اژه ای در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تعداد بازداشتی و تلفات اشخاصی که در اغتشاشات خیابان پاسداران دخیل بودند، گفت: اخیرا یک نفر در بیمارستان فوت شده ولی نمی‌دانم او درویش بوده یا نبود. شنیده‌ام یک نفر فوت شده است.

سخنگوی قوه قضاییه امروز بر خلاف نشست های خبری قبلی، به صورت تلگرافی و بسیار خلاصه، جواب خبرنگاران را می داد. او درباره سئوالاتی که درباره پرونده های روز قضایی مانند اجرای حبس زاکانی بود، با توضیح مواد قانون آیین دادرسی، کمتر به جنبه خبری پاسخ خود توجه داشت و ترجیح داد مواد قانون را تشریح کند

به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در ابتدای نشست يكصد و بيست و پنجم خود با خبرنگاران ضمن تسلیت به بازماندگان سانحه هوایی تهران-یاسوج از مسئولان خواست رسیدگی به این موضوع را هر چه سریعتر انجام دهند.

معاون اول دستگاه قضایی درباره وقایع خیابان پاسداران هم گفت: همانطور که مردم شاهد بودند، برخی از افراد که داعش‌گونه به نظم و امنیت مردم تعرض کردند در خیابان پاسداران باعث مشکل شدند و مخل زندگی مردم و امنیت عمومی شدند. همانطور که از ناحیه بسیاری از مردم و مسئولان عزیز درخواست بحق درباره رسیدگی قاطع و سریع با مجرمان ناامن سازی محیط انجام شد، این کار به سرعت و قدرت پیش می‌رود. افرادی را نیروی انتظامی و امنیتی بازداشت کردند. تعداد کافی معاون دادستان و بازپرس و قاضي هم به رسیدگی به این مسئله اختصاص یافت.

مرگ یک نفر در اغتشاشات پاسداران

او افزود: به پرونده یک نفر از این افراد که داعش‌گونه پاسداران نظم و امنیت کشور را به شهادت رساند و تصاویر او هم معلوم بود، ظرف دو روز، رسیدگی شد و با صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه رفت. نه تنها درباره این فرد که افرادی را شهید کرده است، بلکه تمام کسانی که در این جرم و جنایت به هر نحوی شرکت، مباشرت، سببیت و معاونت داشتند تحت تعقیب قرار می گیرند و محاکمه خواهند شد. چه بسا برخی از افراد هنوز دستگیر نشده باشند و محرک و مسبب بودند هنوز شناسایی نشده و تحت تعقیب قرار نگرفته اند.

اژه‌اي ادامه داد: در ساعات اول اين اتفاق، تعداد قابل توجهی دستگیر و عده اي بعدا تعقیب می شوند. کسانی که ضرورت نداشته باشد یا بیگناه باشند آزاد می شوند و درباره کسانی که قرار مجرمیت صادر می شود به اطلاع می‌رسانیم. آنهایی هم که آزاد می‌شوند دو نوعند؛ کسانی که بیگناه دستگیر شده و در بین جمعیت بوده‌اند و گروه دوم هم گناهکار هستند ولی جرمشان جزئی است و با قرار مناسب ازاد می شوند.

اژه ای در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تعداد بازداشتی و تلفات اشخاصی که در اغتشاشات خیابان پاسداران دخیل بودند، گفت: اخیرا یک نفر در بیمارستان فوت شده ولی نمی‌دانم او درویش بوده یا نبود. شنیده‌ام یک نفر فوت شده است.

  • منبع : https://www.khabaronline.ir/