رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

15 اردیبهشت 1395
برگزاری بیش از ششصد همایش پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیروهای مسلح

برگزاری بیش از ششصد همایش پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیروهای مسلح

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح پیشگیری از وقوع جرم را از وظایف مهم دستگاه قضا برشمرد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح پیشگیری از وقوع جرم را یکی از وظایف اصلی دستگاه‌های قضا عنوان کرد و در این خصوص گفت: برگزاری بیش از ششصد همایش ویژه پیشگیری از وقوع جرم در سراسر کشور یکی از اقدامات بسیار مثبت سازمان قضایی نیروهای مسلح در جلوگیری از وقوع جرم و آگاهی بخشی به جامعه بوده است.

حجت‌الاسلام عباسعلی فراتی آموزش‌ را یکی از مهمترین مسائل در پیشگیری از وقوع جرم دانست و در این باره اظهار داشت: با آموزش‌های ویژه و نظارت‌های جدی سازمان قضایی نیروهای مسلح و اهتمام فرماندهان، آمار جرایم و تخلفات در نیروهای مسلح کاهش خواهد یافت که در یک سال گذشته این مسأله به وضوح قابل مشاهده بوده است. 
 
حجت‌الاسلام فراتی افزود:‌ یکی از وظایف قوه قضائیه، پیشگیری از وقوع جرم است و سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز برنامه‌های خوبی را برای کاهش جرم در سراسر کشور اجرا کرده است که نمونه بارز آن برگزاری بیش از ششصد همایش پیشگیری از وقوع جرم در سراسر کشور بوده که این امر همچنان ادامه دارد. 
 
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پاسخ به این سئوال که جرایم نیروهای مسلح در زمره چه اعمال مجرمانه‌ای هستند،‌ افزود:‌ شیوه رسیدگی به تخلفات در سازمان قضایی با سایر نهادهای کشور تفاوت دارد و تخلفاتی که در سایر سازمان ها تخلف اداری تلقی می شود، در نیروهای مسلح به منزله جرم است. 
 
فراتی در پایان تصریح کرد: از سال 81 تاکنون سازمان قضایی نیروهای مسلح بخشی از عناوین مجرمانه را در راستای جرم زدایی حذف کرده است و تلاش می‌کنیم تا بیشتر تخلفات در همان کمیسیون‌های انضباطی نیروهای مسلح رسیدگی شود.

  • منبع : سایت حقوقی داتیکان