رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

13 اسفند 1397
موسوی‌نژاد: بابت اظهارات سراسر کذب

موسوی‌نژاد: بابت اظهارات سراسر کذب "هدایتی" متاسفم!

موسوی‌نژاد دیگر متهم پرونده پس از تفهیم اتهام گفت: اولاً از اینکه در این دادگاه به جهت فروش اموال خود در کنار آقای هدایتی حضور دارم، متاسفم و بابت اظهارات سراسر کذب "هدایتی" و اکاذیبی که برای تشویش اذهان عمومی و دادگاه بیان کرد، اظهار تاسف می‌کنم!  

داتیکان: موسوی‌نژاد دیگر متهم پرونده پس از تفهیم اتهام گفت: اولاً از اینکه در این دادگاه به جهت فروش اموال خود در کنار آقای هدایتی حضور دارم، متاسفم و بابت اظهارات سراسر کذب "هدایتی" و اکاذیبی که برای تشویش اذهان عمومی و دادگاه بیان کرد، اظهار تاسف می‌کنم!

به گزارش داتیکان به نقل از خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم؛ نماینده دادستان صبح امروز در ادامه دومین جلسه محاکمه حسین هدایتی در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی  به تسهیلات اخذ شده توسط شرکتها اشاره کرد و اظهار کرد: این شرکتها چک برگشتی داشتند و جای سؤال است که چگونه تسهیلات می‌گرفتند.

وی افزود: در شرکت سروش تجارت سیمرغ، شب عید تسهیلات واریز شده است؛ شما در کدام بانک دیده‌اید سه روز مانده به تحویل سال ضمانتنامه 50 میلیاردی صادر شود!

نماینده دادستان تصریح کرد: صورت‌های مالی و گردش مالی شرکت‌ها تأییدیه نداشته است و با بررسی تاریخ شرکت‌ها، صوری بودن آنها کاملا مشخص می‌شود به‌طوری که یک هفته پس از افتتاح، تسهیلات دریافت کردند.

قهرمانی توضیح داد: این شرکتها فاقد گواهی مالیاتی و کارت بازرگانی بودند یا بعضا اعتبار کارت آنها به اتمام رسیده بود.

نماینده دادستان در ارتباط با ملک مورد ادعای هدایتی و تحویل آن به بانک اظهار کرد: در مورد ملکی که هدایتی ادعا دارد آن را به بانک می‌دهد، باید گفت اولاً ملک برای شما نیست و در ثانی این ملک صعب‌البیع است و کارآیی ندارد؛ بنابراین بانک نمی‌تواند این ملک مشکل‌دار را قبول کند ضمن اینکه ابهامات گسترده‌ای در مورد قیمت این ملک وجود دارد.

قهرمانی تاکید کرد: معاونت وقت نظارتی بانک مرکزی در این زمینه واقعاً کوتاهی داشته است؛ اگر بانک مرکزی آن موقع نظارت درستی انجام می‌داد نه هدایتی اینجا بود و نه قوه قضاییه به مدت سه سال به سختی می‌افتاد و شاهد خسارتهای مادی و معنوی نبودیم.

پس از اظهارات نماینده دادستان در دفاع از کیفرخواست، سید مهدی موسوی‌نژاد دیگر متهم پرونده در جایگاه قرار گرفت و پس از تفهیم اتهام، با رد  اتهامات خود گفت: اولاً از اینکه در این دادگاه به جهت فروش اموال خود در کنار آقای هدایتی حضور دارم، متاسفم و بابت اظهارات سراسر کذب هدایتی و اکاذیبی که برای تشویش اذهان عمومی و دادگاه بیان کرد، اظهار تاسف می‌کنم!

 

  • منبع : https://www.tasnimnews.com
  • بازدید : 76
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32