همایش‌های حقوقی همایش‌های حقوقی

3 اردیبهشت 1398
دومین همایش «نیلزتاک» برگزار می‌شود

دومین همایش «نیلزتاک» برگزار می‌شود

دومین نشست سالانه شبکه بین‌المللی دانشجویان حقوق (نیلز)، شعبه ایران روز جمعه هفته جاری 6 اردیبهشت برگزار می‌شود.

داتیکان: دومین نشست سالانه شبکه بین‌المللی دانشجویان حقوق (نیلز)، شعبه ایران روز جمعه هفته جاری 6 اردیبهشت برگزار می‌شود.

سخنرانان این مراسم عبارتند از:

دکتر سیدمحمد حسن رضوی (عضو هیئت علمی دانشگاه و وکیل دادگستری)

دکتر صنم حقیقی (حقوقدان و پادکستر)

صادق شمشیری (وکیل دادگستری)

فائزه رضازاده (وکیل دادگستری)

نیما عبدالله زاده (دانشجوی حقوق مقطع دکتری دانشگاه شهید بهشتی و مشاور حقوقی استارتاپ‌ها)

زمان برگزاری :

6 اردیبهشت از ساعت 8:45 دقیقه تا 12:30 دقیقه

مکان برگزاری:

تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، كتابخانه ملی، سالن همایش حکمت

هزینه ثبت نام:

ثبت نام عادی 60 هزار تومان و ثبت نام گروهی 40 هزار تومان

لازم به ذکر است که نیلزتاک، رویدادی سالانه است که توسط شبکه بین‌المللی دانشجویان حقوق (نیلز)، شعبه ایران، برگزار می‌شود. در این رویداد از اشخاصی که در مورد مسائلی مرتبط با دانش حقوق، نحوه‌ی فعالیت دانشگاهی یا حرفه‌ای در این رشته و مسائل مرتبط به آن منحصر به فرد هستند و ایده، سخنان یا نحوه‌ی نگرش متفاوتی دارند، به عنوان سخنران دعوت می‌شود.

 نیلز معتقد است که برای پیشرفت جامعه‌ی حقوقی در جنبه‌های مختلف، باید فرصتی فراهم شود تا این ایده‌های جدید به بهترین شکل توسط سخنران‌ها ارائه شده، به گوش مخاطبان برسد و در آن‌ها انگیزه‌ای ایجاد نماید تا در نهایت شاهد (و صاحب) جامعه‌ی حقوقی پویاتری باشیم.

سخنرانان نیز از بین اساتید حقوق، وکلا، قضات، دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان حقوق و یا حتی افرادی که فاقد تحصیلات حقوقی بوده، اما در ارتقای  علم حقوق در جامعه نقش‌آفرینی داشته‌اند، انتخاب می‌شوند. در فرآیند انتخاب سخنران، حوزه‌ی خاص يا متمایزی از حقوق مدنظر قرار نمی‌گيرد و مبنای اصلی انتخاب، سخنان و ایده‌هایی است که برای تمام جامعه‌ی حقوقی  ارزش شنیده شدن را داشته باشد.

همچنین، مخاطبین این رویداد کسانی هستند که مشتاق شنیدن ایده‌ها، سخنان و نگرش‌های جدید هستند تا از این ایده‌ها در آینده آکادمیک یا حرفه‌ای خود بهره‌مند گردند. ایده‌ی شکل‌گیری این رویداد را از رویداد جهانی تدتاک گرفته شده است با این حال نیلز تلاش می‌کند که در خصوص اجرا، ایده‌ها و جزئیات امور مستقل از تدتاک عمل کند.

 

  • منبع : www.datikan.com