رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

27 خرداد 1398
حکم ضاربان محیط بان مازندران صادر شد

حکم ضاربان محیط بان مازندران صادر شد

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: ضاربان  مازندرانی که  دومحیط بان را با شلیک پنج تیر ساچمه‌ای از تفنگ شکاری، دو محیط بان دیگر را  حین انجام وظیفه مصدوم کرده بودند ،  به ۱۵ سال حبس و پرداخت دیه محکوم شدند.

داتیکان: به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام محمد صادق اکبری ، رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه ضارب دو محیط بان مازندرانی  به ۱۵ سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد، اظهار کرد: در این حادثه که فروردین ماه ۹۶ در جنگل‌های نکا رخ داد، ضارب با شلیک پنج تیر ساچمه‌ای از تفنگ شکاری، دو محیط بان را در حین انجام وظیفه مصدوم کرده بود و از صحنه گریخت.

وی با بیان اینکه ضارب دارای سوابق متعدد کیفری است، ادامه داد: متهم در محدوده جنگلی سنگ دره ضمن بی توجهی به اخطار محیط بانان در خصوص غیرمجاز بودن اسلحه خود و تمرد نسبت به مأمورین، با سلاح شکاری محیط بانان را هدف تیراندازی قرار داد که در این حادثه دو مأمور محیط بانی از چند ناحیه بدن به شدت مصدوم شدند.

اکبری افزود: در جلسات دادگاه اتهامات مبنی بر شروع به قتل عمدی ، ایراد جرح عمدی با اسلحه، نگهداری اسلحه غیرمجاز و تمرد نسبت به مأمورین در حین انجام وظیفه به متهم تفهیم شد و دفاعیات لازم از سوی شخص مذکور صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پس از ارائه نظریه پزشکی قانونی و بررسی کلیه مدارک و مستندات، ضارب به ۱۵ سال و یک ماه حبس تعزیری و پرداخت دیه محکوم شد.

اکبری یادآور شد: رأی صادره حضوری و ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور خواهد بود.

  • منبع : www.mojnews.com
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32