رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

10 تیر 1398
جریمه میلیاری قاچاق تلفن همراه

جریمه میلیاری قاچاق تلفن همراه

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: قاچاقچی گوشی تلفن همراه، اپل واچ و هندزفری به پرداخت ۱۱ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

داتیکان : مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان افزود با تشکیل پرونده در شعبه اول ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی بیجار، با توجه به اقرار صریح متهم، اظهارات غیر موجه در مقام دفاع، حجم کالای جابجا شده و عدم رعایت تشریفات گمرکی مربوط به ورود و خروج کالا اتهام انتسابی توسط رئیس شعبه فعل قاچاق را محرز دانسته شد.

به گزارش  داتیکان و به نقل از ایلنا، سیدنجیم حسینی گفت: مأموران پلیس آگاهی بیجار در حین گشت‌زنی در محور بیجار - دیواندره به یک دستگاه خودرو مظنون و پس از کسب اجازه از مقام قضائی ضمن توقیف خودرو موفق شدند ۷۷ دستگاه گوشی تلفن همراه، ۵۵ دستگاه اپل واچ ، ۴۲ عدد هندزفری آیفون را از این خودرو کشف کنند که بر اساس نظر کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده ۱۰ میلیارد و ۱۸۸ هزار ریال برآورد شد.

حسینی گفت: این فرد بر اساس بند الف ماده ۱۱۳ قانون امور گمرکی و بند ب ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز علاوه بر ضبط اقلام مکشوفه بنفع دولت به پرداخت ۱۱ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی اضافه کرد: یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون از این مبلغ به جای توقیف خودروی مورد استفاده در قاچاق و معادل ارزش آن است که به دلیل اینکه برای رئیس شعبه محرز نشد که مالک خودرو از نحوه استفاده از آن اطلاع داشته است صورت گرفت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان یادآور شد: متهم پرونده ضمن اسقاط حق تجدیدنظرخواهی نسبت به اجرای رأی تمکین کرد.

 

  • منبع : www.ilna.ir