حقوق بین الملل حقوق بین الملل

5 خرداد 1395
قاتل کلیسای چارلستون آمریکا در انتظار حکم اعدام

قاتل کلیسای چارلستون آمریکا در انتظار حکم اعدام

جوان 22 ساله آمریکایی که به دنبال ایجاد جنگ نژادی در ایالت کارولینای جنوبی بود، به اعدام محکوم شد

دادستان کارولینای جنوبی آمریکا، تقاضای حکم اعدام برای "دیلان روف" 22 ساله دارد.

این خبر را شبکه تلویزیونی یورونیوز امروز اعلام کرد که: دادستانی کارولینای جنوبی تصمیم خود را برای پرونده "دیلان روف" گرفته و تقاضای حکم اعدام برای وی نموده است.

'لارت لینچ' (Loretta Lynch) دادستان کارولینای جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: ماهیت جنایت مرتکب شده به اندازه‌ای سنگین و دور از اصول انسانی بود و لطمات حاصل از آن منجر به اخذ چنین تصمیمی شد.
بنا بر گزارش یورو نیوز: دیلان روف همچنین با 33 اتهام دیگر از جمله اتهام جنایت نفرت نژادی روبرو است.
لازم به یادآوری است که دیلان روف در 17 ژوئن 2015میلادی با شلیک اسلحه، 9 سیاه پوست را در کلیسای چارلستون واقع در کارولینای جنوبی از پای درآورد.
وی بدون کوچک ترین برخورد خشنی از سوی نیروهای پلیس، بازداشت و روانه زندان شد.
یورونیوز در ادامه گزارش خود آورده است که: روف در جریان بازجویی های خود به صراحت به مقامات پلیس گفته بود که قصد داشته تا میان سیاه پوستان و سفید پوستان در این ایالت از آمریکا جنگ (نژادی) به راه اندازد.
بنا براین گزارش، نماد ایالت کارولینای جنوبی که نماد برده داری و توهین به سیاه پوستان به شمار می رفت، در پی این اقدام مرگبار جوان سفید پوست آمریکایی با اعتراض های زیادی برای پایان آوردن آن مواجه شد؛ این نماد که پرچم کنفدراسیون این ایالت به شمار می رفت با ادامه اعتراض ها و با تصویب مقامات کارولینای جنوبی حذف شد.

  • منبع : www.euronews.com

اخبار مرتبط