رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

25 تیر 1398
محاکمه ۱۱ متهم ارزی سیستان و بلوچستان پایان یافت

محاکمه ۱۱ متهم ارزی سیستان و بلوچستان پایان یافت

 داتیکان : محاکمه ۱۱ نفر متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده و کلان ارز که توسط اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان دستگیر شده بودند در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی تهران پایان یافت.  

  به گزارش داتیکان و به نقل از  خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، نهمین و آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات 11 نفر از اخلالگران نظام اقتصادی کشور که از طریق قاچاق عمده و کلان ارز مرتکب اعمال خلاف قانون شده بودند در شعبه یک دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی موحد برگزار شد.

بنابراین گزارش در این جلسه محمودرضا سلیمان‌زاده در دفاعیات خود گفت: علت اینکه در تفاهمنامه از عبارت هلدینگ استفاده شد پیشنهاد مدیر بانک کشاورزی استان بود و ما هم از این پیشنهاد خیلی کیف کردیم چون مثل این می‌ماند که دیپلم داشته باشی و به تو بگویند مهندس.

قاضی موحد از این متهم پرسید ماجرای هدیه دیوان حافظ چه بود که سلیمان‌زاده در پاسخ گفت: در جلسه قبل مدیر بانک کشاورزی استان به من تابلو فرش نفیسی هدیه داد و من هم در جلسه بعدی برای او دیوان حافظ بردم.

قاضی پرسید: فقط دیوان حافظ بردی که متهم در پاسخ گفت نخیر 5 سکه بهار آزادی که آن زمان یک میلیون تومان قیمت داشت به او دادم که در ازای هدیه‌ای بود که به من داده بود و من نیت رشوه نداشتم.

قاضی در واکنش به این اظهار متهم گفت: این کار شما از مصادیق اجلای افساد است و مدیران را خراب می‌کنید حتی اگر نیت رشوه نداشته باشید و البته چون کارتان درست نبود آن مدیر بانک سکه‌ها را از شما قبول نکرد.

این متهم در ادامه دفاعیات خود گفت: من چون اهل استان سیستان و بلوچستان هستم و از محرومیت‌های آن خبر دارم که تا سال 75 آب آشامیدنی هم نداشتند 110 میلیارد سر این آقایانی که از من شاکی هستند کلاه گذاشتم و برای سرمایه‌گذاری به استان بردم.

قاضی نیز افزود: مدیر بانک هم چون فکر می‌کرده که شما سرمایه‌گذاری به شما هدیه داده است.

در ادامه این جلسه آخرین دفاعیات متهمان محمد قدسی، فریبرز عزت‌آبادی، امیر سعیدیان، داوود توسلی، آرش شیرآقایی، مصطفی سلیمی و فرشاد بارک‌زایی توسط قاضی اخذ شد و دادستان زاهدان برای آقایان مصطفی سلیمی و داوود توسلی تقاضای تخفیف کرد

 

  • منبع : www.tasnimnews.com
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32