حرف ناحق حرف ناحق

30 شهریور 1398
پزشک قلب قلابی

پزشک قلب قلابی

سال ۷۵ یک پزشک تقلبی بازداشت شد و یکی از عجیبترین پرونده های قضایی ایران شکل گرفت. پرونده‌ای که از برخی جهات شبیه ماجرای دستگیری دختر دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی و از جهاتی یادآور مسعود شصتچی در سریال مرد هزارچهره مهران مدیری بود.

محسن کاظم‌پور

داتیکان: داستان از این قرار بود که دانشگاه علوم پزشکی تهران از یک متخصص قلب که ۵۰۰ بیمار را به رایگان ویزیت کرده بود شکایت کرد چون تمام مدارک او جعلی بود و پزشکان و بیماران و مسئولان بیمارستان همه از او فریب خورده بودند.

در کیفرخواست پزشک قلابی آمده بود:

«متهم در نیروی انتظامی اظهار می‌دارد: من به خاطر عقده‌های شغلی و علاقه به این رشته (پزشکی) روز و شبهای فراوانی دروس پزشکی را بی هدف مطالعه کردم و بعد از مدتی اقدام به ساختن مهر جعلی در شهرستان رامسر نموده و سپس به تهران آمدم. چندین مرحله به بیمارستانهای (امام ودرمانگاه صدریه) رفتم و نسبت به ویزیت بیماران اقدام نموده ولی هیچگونه وجهی دریافت نکرده‌ام. وی در خصوص نحوه ورود به بیمارستانها اشعار می‌دارد به‌طور عادی وارد شده وگاها با پوشیدن روپوش وارد میشده. وی ادامه می‌دهد آقای دکتر (ح) چون من را با روپوش دیده بود و شنیده بود پزشک هستم از من کمک خواست چون می‌دانست مهر دارم توسط ایشان به درمانگاه صدریه رفتم وکارت شناسائی را در سال ۷۴خودم با مشکل فراوان درست کردم و سربرگها را از بیمارستانها برمی‌داشتم. مهر را در شهرستان رامسر توسط شخصی که به من اطمینان داشت ساختم و ایشان از من مدرکی نخواست»

در رای دادگاه آمده بود که عمل ایشان کلاهبرداری نبوده چون از این کار «هدف مالی را تعقیب نمی‌کرده بلکه یک نوع عقده روانی شغلی بوده‌است و دراین راه مالی به نفع خود کسب ننموده‌است» ولی چون «دخالت غیرمجاز در امور پزشکی فی النفسه جرم است» به یک سال حبس قطعی و دو سال حبس تعلیقی محکوم شد.

عجیب اینکه شاکی خصوصی در پرونده او وجود نداشت. یعنی ۵۰۰ نفر را ویزیت کرده اما یک نفر هم مشکلی پیدا نکرده بود که شکایت کند!

  • منبع : www.datikan.com

اخبار مرتبط