سوال حقوقی:

اسکرین شات

سلام . روزی شخص ناشناسی به من پیام داد و بعد از چت طولانی مدت ، مشخص شد طرف کسی که ادعا میکرد نبوده و از تمام چت ها اسکرین شات گرفت و در تمامی گروه های واتساپ که من رو میشناختند و پیج اینستا منتشر کرد و باعث تمسخر اطرافیان و گوشه گیری بنده شد . میخواستم بپرسم اگر قصد شکایت داشته باشم ، باید از کجا شروع کنم و جرم این شخص تا چه حد اجرا میشه ؟ و اگر روزی خواستم رضایت بدم ، جرم این شخص جنبه ی عمومی هم دارد ؟ (مجازات می شود ؟) ممنون

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
حنانه بذرافکن ( وکلای دادگستری ) دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
با سلام، عمل وی تحت دو عنوان مجرمانه "هتک حرمت" و "توهین" قابل پیگیری از طریق دادسرا محل ارتکاب جرم تنظیم شکوائیه و یا مراجعه به پلیس فتا می باشد. جهت راهنمایی بیشتر از همکاران ما در داتیکان به صورت تلفنی مشورت بگيريد.
دکترمحمد شکیبی نژاد سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
بله هم جنبه خصوصی وهم جنبه عمومی دارد زیرا سوء استفاده از حریم خصوصی افراد بقصد آزار و توهین وافتراء طبق قانون مجازات عمومی واسلامی مصوبه 1370واصلاحیه1390جرم و همچنین مستفادازقانون استفاده از رایانه مواد13-18باعنایت بماخذقانون فوق الذکرجرم وسوء استفاده تلقی میشود و حداقل وحداکثر مجازات توسط ریاست محترم محکمه کیفری تعیین میگردد و درصورت قطعی شدن واثبات بزه می توانید درخواست اعاده حثیت و شرافت نیزدهید امالطفا باهمکاران مشورت خصوصاحضوری نمایید.
محمد مهدی رضیان09132000186 ( وکلای دادگستری ) سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
مطابق قانو ن جرایم رایانه ای قابل پیگیری است
محمد مهدی رضیان09132000186 ( وکلای دادگستری ) سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
مطابق قانو ن جرایم رایانه ای قابل پیگیری است
مشاهده