سوال حقوقی:

طلاق به درخواست زوج

در صورتي كه مرد خواستار طلاق باشد اما زن موافق نباشد آيا مرد مي تواند زن را طلاق دهد ( در صورت پرداخت مهريه بصورت قسط بندي امر طلاق اتفاق مي افتد ) در صورتيكه اختلاف جدي مابين اين دو نباشد چه اتفاقي مي افتد مثلا مشكل زن در حد رفت و آمد با خانواده مرد مي باشد آيا اين امر منجر به طلاق مي شود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

طبق ماده 1133 قانون مدني مرد مي تواند با رعايت شرايط زوجه را طلاق دهد، همچنين براساس ماده 29 قانون حمايت خانواده ثبت طلاق موکول به تادیه حقوق مالی زوجه است. طلاق درصورت رضایت زوجه یا صدور حکم قطعی دایر بر اعسار زوج یا تقسیط محکوم به نیز ثبت می‌شود. در صورتی که طلاق، به درخواست زوج باشد،  طبق ماده 26 و 27 قانون حمايت خانواده دادگاه به صدور گواهی عدم امکان سازش اقدام و به منظور ایجاد صلح و سازش موضوع را به مشاوره ارجاع مي کند . به طور كلي قبول يا رد دعواي طلاق از جانب مرد نيازي به موافقت زوجه ندارد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده