سوال حقوقی:

آیا زوجه ناشزه حق مطالبه مهریه را دارد؟

سلام . حدود یک ماه پیش حکم الزام به تمکین همسرم صادر و بعد از آن نشوز ایشان ثابت شد .اکنون ایشان مهریه خود را مطالبه کردند . آیا زوجه ناشزه حق مطالبه مهریه را دارد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۹

با سلام واحترام. مطابق ماده 1082 قانون مدنی مهریه از جمله حقوق زوجه است و هیچ شرطی برای آن وجود ندارد لذا زوجه ناشزه هم مشمول این ماده است و مستحق مهریه می باشد.

مشاهده