سوال حقوقی:

آيا خيانت زوجه موجب عدم نفقه وي مي شود؟

سلام من و همسرم در دوران عقد هستيم و مدتي است متوجه روابط او با آقايان ديگر و خيانت وي شدم. اگر همسرم به اين روابط ادامه دهد آيا مستحق نفقه خواهد بود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹

بله، حتي در صورت اثبات خيانت زوجه، مطابق ماده 1106 و 1108 قانون مدنی تا زمانی که زوجه از زوج تمکین کند و عدم آن برای دادگاه اثبات نشود مستحق دریافت نفقه است ‌و مشروط به هیچ شرط دیگری نمی باشد.