سوال حقوقی:

آیا دروغ مرد در خصوص شغلش، حقوقی را برای زوجه ایجاد می کند؟

با سلام . من و شوهرم اکنون در دوران عقد هستیم. همسرم در دوران آشنایی شغلشان را پزشک معرفی کردند و گفتند که دکتر اطفال هستند اما بعد از عقد متوجه شدم که ایشان در کلینیک تخصصی اطفال دستیار دکتر هستند و مدرک پزشکی ندارند و حقوق بسیار پایینی دارند آیا می توانم در این خصوص حق طلاق داشته باشم و از ایشان جدا بشم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹

با سلام واحترام خدمت شما. مطابق ماده 1128 قانون مدنی " هر گاه در یکی از طرفین صفت خاصی شرط شده و بعد از عقد معلوم شود که طرف مذکور فاقد وصف مقصود بوده ، برای طرف مقابل ‌حق فسخ خواهد بود لذا شما می توانید عقد نکاح را فسخ کنید.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده