سوال حقوقی:

ایرانیان مقیم خارج از کشور چگونه می توانند کودک ایرانی را به سرپرستی بگیرند؟

با سلام من و همسرم مقیم کانادا هستیم و می خواهیم سرپرستی کودکی از ایران را برعهده بگیریم .در چه صورتی می توانیم کودک را از ایران به سرپرستی بگیریم و برای زندگی همراه خود به کانادا بیاوریم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹

با سلام و احترام خدمت شما. اگر شما در کانادا اقامت دارید طبق اصل ۱۲۳ قانون اساسی و ماده 4 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست ،ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند سرپرستی خود را از طریق سفارتخانه یا دفاتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران به سازمان تقدیم کنند لذا با مراجعه به این مراکز و گذراندن مراحل سرپرستی مشمول این قانون می توانید کودک را به سرپرستی بگیرید.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده