سوال حقوقی:

چگونه می توان نگهداری فرزندخوانده را بعد از ازدواج سرپرست ادامه داد؟

سلام .بعد از وقوع زلزله و فوت شدن بسیاری از خانواده و بستگانم سرپرستی دختر پسر عمویم را طبق نظر دادگاه برعهده گرفتم . اکنون در آستانه ازدواج هستم. می خواستم بعد از ازدواج نیز سرپرستی را برعهده داشته باشم. چه اقداماتی جهت حفظ سرپرستی لازم است؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹

با سلام و احترام. مطابق ماده 26 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست هرگاه سرپرست درصدد ازدواج برآید، باید مشخصات فرد مورد نظر را به دادگاه صالح اعلام نماید. درصورت وقوع ازدواج، سازمان مکلف است گزارش ازدواج را به دادگاه اعلام تا با حصول شرایط این قانون، نسبت به ادامه سرپرستی به صورت مشترک و یا فسخ آن اتخاذ تصمیم نماید. یکی از این شرایط نیز داشتن موارد ماده 8 این قانون توسط طرف مقابلتان است. و تصمیم نهایی با توجه به مصلحت طفل توسط دادگاه گرفته می شود.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده