سوال حقوقی:

آیا می توان به تابعیت قبلی خود بعد از طلاق از شوهر ایرانی بازگشت؟

با سلام . خانم هستم که قبل از ازدواج با شوهر ایرانی خود تابعیت کانادا داشتم و بعد از ازدواج تابعیت ایرانی کسب کردم اکنون بعد از دو سال از زندگی مشترک دادخواست طلاق داده ام . بعد از طلاق آیا می توانم به تابعیت کانادایی خود بازگردم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹

با سلام و احترام .طبق ماده 986 قانون مدنی زن غیر ایرانی که در نتیجه ازدواج ایرانی می شود، می ‌توانند بعد از طلاق یا فوت شوهر ایرانی به تابعیت اول خود رجوع نماید مشروط بر‌ اینکه وزارت امور خارجه را کتبا مطلع کند لذا می توانید در صورت عدم داشتن فرزند به تابعیت خود بازگردید.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده