سوال حقوقی:

آیا فرزندان با مادر ایرانی و پدر افغانی، می توانند به مدرسه بروند؟

با سلام .خانمی هستم که 8 سال پیش با آقایی افغانی ازدواجی کردم و الان فرزند 6 ساله ای دارم که سال بعد به مدرسه می رود. با توجه به افغانی بودن همسرم، فرزندم شناسنامه ندارد لذا نمی تواند به مدرسه برود. چگونه برای تهیه شناسنامه اقدام کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹

با سلام و احترام خدمت شما. طبق ماده واحده قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، فرزندان به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تابعیت ایران در می آیند لذا مطابق ماده ۹ آیین‌نامه، متقاضی موظف است درخواست کتبی یا الکترونیکی خود را با اطلاعات کامل و ارائه‌ی مستندات به استانداری محل تولد یا اقامت مادر ایرانی فرزند ارائه نماید.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده