سوال حقوقی:

چگونه در خارج از ایران برای فرزندان با مادر ایرانی شناسنامه بگیریم؟

با سلام و خسته نباشید. در سال 78 با آقایی عراقی در ایران ازدواج کردم و صاحب دو فرزند شدیم. فرزندانم تابعیت ایرانی ندارند .اکنون برای زندگی به ارمنستان آمدیم اما با توجه به نداشتن شناسنامه برای سفر به ایران دچار مشکل هستیم لطفا من را راهنمایی کنید؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹

با سلام و احترام خدمت شما. مطابق ماده واحده قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، فرزندان به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تابعیت ایران در می آیند.برای متقاضیان خارج از کشور به استناد ماده 15 آیین نامه، جهت ارائه درخواست اعلام تابعیت و تشکیل پرونده به نمایندگی سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل سکونت مادر ایرانی مراجعه و تشکیل پرونده نمایند.

مشاهده
مشاهده
مشاهده