سوال حقوقی:

آیا اگر پدر خارجی و زن ایرانی از هم طلاق بگیرند، فرزند نمی تواند کسب شناسنامه ایرانی کند؟

سلام. من دختری 19 ساله هستم که مادری ایرانی و پدری آذربایجانی دارم و در ایران متولد شدم. اکنون برای اخذ تابعیت ایرانی اقدام کردم و قبل از گرفتن تابعیت، پدر و مادرم از هم جدا شدند. آیا هنوز هم می توانم شناسنامه ایرانی داشته باشم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹

باسلام و احترام. مطابق با تبصره ۳ ماده ۳ آیین‌نامه قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی ، طلاق و فسخ نکاح زن و مرد مانع از طی فرآیند کسب شناسنامه برای فرزند نمی‌شود لذا شما می توانید درخواست برای گرفتن شناسنامه تان را ادامه دهید.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده