سوال حقوقی:

جنون و اخذ تابعیت ایرانی

با سلام. خانمی 46 ساله و ایرانی هستم که با آقایی اهل ترکیه 23 سال پیش ازدواج کردم. فرزندم 20 ساله است اما با توجه به اثبات جنون او نمی تواند اقدام به گرفتن شناسنامه ایرانی برای خود کند. لطفا من را راهنمایی کنید که چگونه می توانم برای فرزندم تابعیت ایرانی بگیرم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹

با سلام و احترام . مطابق تبصره 2 ماده 4 آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، در صورت جنون مادر یا فرزند، قیم منصوب یا قیم اتفاقی محجور حسب مورد، درخواست و دلایل را ارائه می کند لذا می توانید با نصب قیم توسط دادگاه برای درخواست تابعیت ایرانی اقدام کنید.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده