سوال حقوقی:

برای تغییر جنسیت به چه دادگاهی مراجعه کنم؟

سلام .آقایی 30 ساله هستم که دو سال از ازدواجم میگذره و می خواهم برای تغییر جنسیت اقدام کنم. برای اقدام به چه دادگاهی باید مراجعه کنم؟ در صورت پذیرش دادگاه، وضعیت ازدواج من چگونه می شود؟ آیا باید طلاق بگیرم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹

با سلام و احترام . دادگاه صالح جهت رسیدگی به موضوع تغییر جنسیت، دادگاه خانواده است. اگر با تغییر جنسیت شما موافقت شود ازدواج شما نه نیاز به طلاق دارد و نه فسخ بلکه باطل است زیرا بر اساس ماده 1067 قانون مدنی تعیین زن و شوهر به نحوی که برای هیچ یک از طرفین در شخص طرف دیگر شبهه نباشد شرط صحت نکاح است.

مشاهده
مشاهده