سوال حقوقی:

آيا مادر بعد از هفت سال نيز مي تواند حضانت طفل را برعهده داشته باشد؟

با سلام. مدتي است كه دخترم را بعد از اتمام هفت سالگي به پدرش سپردم و فقط او را ملاقات مي كنم اخيرا متوجه اعتياد همسر سابقم شدم و دخترم نيز اين موضوع را متوجه شده از اثرات سويي كه بر روي دخترم داره نگرانم.چگونه مي تونم حضانت دخترم را دوباره بگيرم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹

با سلام و احترام. مطابق ماده 117 قانون مدني و ماده 45 قانون حمايت خانواده اگر پدر صلاحیت نداشته باشد مادر طفل حق حضانت فرزند مشترک بعد از هفت سال را دارد. همچنین به هر علت اگر دادگاه تشخیص دهد غبطه و مصلحت طفل ایجاب می کند نزد مادرش باشد حکم به حضانت طفل توسط مادر مي دهد زيرا در اينگونه موارد رعايت مصلحت طفل بر همه موارد اولويت دارد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده