سوال حقوقی:

اگر مساحت زمین که فروخته شده، بیشتر از قرارداد باشد، امکان فسخ معامله وجود دارد؟

من چندسال است که خارج از کشور زندگی میکنم. حدود 6 ماه قبل، به برادرم وکالت دادم که یکی از زمینهای بنده را به فروش برساند و پول آن را برای من واریز کند. این معامله انجام شد و من یک ماهی هست که به ایران برگشته ام. هفته قبل متوجه شدم زمینی که برادر من فروخته به مساحت 500 متر، در واقع 580 متر می باشد و ایشان نیز قبل از معامله، اقدام به متر کردن زمین نکردند. آیا من می توانم پول مربوط به 80 متر اضافی را از خریدار دریافت کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹

سلام و عرض ادب

بر اساس ماده 355 قانون مدنی، اگر ملکی با شرط داشتن مساحت معین فروخته شود و بعد مشخص گردد که ملک بیشتر از مقدار مشخص شده بوده است، فروشنده حق فسخ معامله را دارد. البته این در حالتی است که فروشنده و خریدار نسبت به مابه تفاوت موجود، توافق نکنند. بنابراین باید گفت که در صورت عدم توافق بین فروشنده (یعنی شما) و خریدار، شما حق فسخ معامله را دارید. 

مشاهده