سوال حقوقی:

آیا اجاره با فوت صاحبخانه باطل می شود؟

سلام و خسته نباشید. پدرم خانه ای را اجاره کردند و صاحبخانه شان بعد از سه ماه از قرارداد اجاره فوت کرد. اکنون ورثه او می خواهند خانه را بفروشند در حالیکه 9 ماه از قرار داد اجاره باقی مونده آیا قانونا می توانند خانه را تخلیه کند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹

سلام و احترام. خیر مطابق ماده 497 قانون مدنی عقد اجاره با فوت طرفین باطل نمی شود لذا تا پایان مدت اجاره ورثه حق فروش ملک را ندارند.

مشاهده
مشاهده
مشاهده