سوال حقوقی:

آیا زن می تواند در عقد موقت ارث ببرد؟

سلام. من دو سال پیش با آقایی عقد موقت 10 ساله کردم و صاحب یک فرزند شدیم اکنون همسرم بیمار شده و به گفته دکتر حداکثر یکسال زنده می باشد. همسرم هیچ خانواده ای ندارد و فقط یک عمو و پسر عمو دارد آیا من می توانم سهم الارثی بعد از فوت ایشان داشته باشم؟ فرزندمان چه مقدار ارث می برد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹

با سلام و احترام. بر اساس ماده 940 قانون مدنی زوجین که زوجیت آنها دائمی بوده و ممنوع از ارث نباشند از یکدیگر ارث میبرند لذا شما مشمول وارثین همسرتان نمی باشید و تمام اموال ایشان پس از طی مراحل قانونی به فرزندتان می رسد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده