سوال حقوقی:

آیا رجوع از گذشت قصاص قانل امکان پذیر است؟

سلام من به عنوان ولی دم به خاطر اظهار ندامت قاتل و از روی دلسوزی از قصاص او گذشت کردم ولی حالا فهمیدم که این شخص جنایتکار بوده و قبلا هم به توزیع موارد مخدر در محل شهره بوده میخواستم بدانم که میتوانم از گذشتم رجوع کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹

سلام بر اساس ماده 364 قانون مجازات اسلامی رجوع از گذشت مسموع نیست و اگر مجنی علیه یا ولی دم پس از گذشت مرتکب را قصاص کند مستحق قصاص است

مشاهده