سوال حقوقی:

ورشکستگی صادر کننده سفته چه تاثیری بر مسئولیت ظهر نویس دارد؟

سلام من سفته ای را ظهر نویسی کرده ام و بعد از مدتی شخص صادر کننده دچار ورشکستگی شده است. می خواستم بدونم با اعلام ورشکستگی این شخص تکلیفی بر من به عنوان ظهر نویس خواهد بود ؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 422 قانون تجارت با ورشکستگی متعهد، شما به عنوان ظهر نویس باید وجه سفته را نقدا ( پیش از موعد ) بپردازید یا تامینی مبنی بر پرداخت در سر موعد مقرر بدهید .

 

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده