سوال حقوقی:

در چه صورتی خانم بعد از طلاق هم ارث می برد؟

سلام. همسرم در سن 63 سالگی ازدواج مجدد داشت و حتی نفقه من را هم پرداخت نمی کرد و زمانی که متوجه مریضی سرطان خود شد و دکترها گفتند تا شش ماه دیگر زنده است من را طلاق داد. می خواهم بدانم آیا عادلانه است که من ارثی نبرم ؟ و میزان ارث من چقدر است؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹

سلام و احترام. مطابق ماده ۹۴۴ قانون مدنی اگر شوهر در حال مرض زن خود را طلاق دهد و در ظرف یک سال از تاریخ طلاق به همان مرض بمیرد زوجه او ارث میبرد اگرچه ‌طلاق بائن باشد مشروط بر اینکه زن شوهر نکرده باشد. در نتیجه اگر ازدواج نکرده اید و قبل از پایان یکسال همسرتان فوت کنند سهم الارث زوجه به شما تعلق میگیرد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده