سوال حقوقی:

آیا طلاق بر اساس قانون کشور دیگر صحیح است؟

سلام. من و همسرم سه سال پیش به استرالیا آمدیم وبعد از یک ماه طبق قوانین استرالیا جدا شدیم و طلاق گرفتیم. یک ماه پیش همسرم فوت کردند و طبق وصیت شان می خواهند در ایران دفن شوند. آیا طبق قوانین ایران طلاق ما صحیح است؟ آیا از اموال ایشان به من نیز ارث تعلق می گیرد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹

سلام روزتون بخیر. مطابق ماده 6 قانون مدنی قوانین مربوط به احوال شخصیه از قبیل نکاح و طلاق و اهلیت اشخاص و ارث در مورد کلیه اتباع ایران و لو اینکه مقیم در خارجه باشند مجری خواهد بود در نتیجه طلاق طبق قوانین استرالیا صحیح نمی باشد و شما همچنان همسر ایشان هستید و لذا مطابق قوانین ارث به شما سهم الارث تعلق می گیرد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده