سوال حقوقی:

طلاق غیر ایرانیان مقیم در ایران

سلام. بنده خانم عراقی هستم و شوهرم پاکستانی هستند. بعد از ازدواج به ایران آمدیم و بعد از دو سال زندگی مشترک می خواهیم طلاق بگیریم. طلاق و مقررات آن در عراق و پاکستان در برخی موارد متفاوتند. اگر در ایران برای طلاق به دادگاه مراجعه کنیم چه قانونی برای طلاقمان انجام می شود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر. بر اساس ماده ۹۶۳ قانون مدنی اگر زوجین تبعه یک دولت نباشند روابط شخصی و مالی بین آنها تابع قوانین دولت متبوع شوهر خواهد بود در نتیجه در طلاق خارجیان مقیم ایران، قانون دولت متبوع شوهر حاکم است. و طلاق شما طبق قوانین کشور پاکستان انجام می شود. می توانید برای راهنمایی بیشتر و معرفی وکیل با موسسه داتیکان تماس بگیرید: 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده