سوال حقوقی:

طلاق اتباع خارجه مقیم در ایران

سلام وقت بخیر. می خواستم بدونم اگر یک زن و شوهر که تبعه کشور رومانی هستند اما در خاک ایران به دلیل مسائل کاری اقامت دارند بخواهند از یکدیگر جدا شوند و طلاق بگیرند باید بر اساس قانون ایران اقدام کنند یا قانون کشور متبوع خودشان؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 7 قانون مدنی اتباع خارجه مقیم در خاک ایران از حیث مسائل مربوطه به احوال شخصیه و اهلیت خود و هم چنین از حیث حقوق ارثیه در حدود معاهدات مطیع قوانین و مقررات دولت متبوع خود خواهد بود. طبق این ماده چون طلاق هم از احوال شخصیه است این زوج برای طلاق در حدود معاهدات باید طبق قوانین دولت متبوع خود یعنی کشور رومانی اقدام کنند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده