سوال حقوقی:

طلاق اتباع بیگانه در ایران

سلام وقت بخیر . من تبعه ی کشور افغانستان هستم و شوهر من تابعه کشور تاجیکستان می باشد که با هم در کشور ایران ازدواج کردیم و بعد از مدتی زندگی مشترک در حال حاضر به اختلافات جدی بر خورد کردیم و می خواهیم از هم طلاق بگیریم. می خواستم بدونم باید مطابق با قوانین کدام کشور باید اقدام کنیم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 963 قانون مدنی اگر زوجین تبعه یک دولت نباشند روابط شخصی و مالی آنها تابع دولت متبوع شوهر خواهد بود. وفق این ماده برای طلاق در ایران شما باید بر اساس قانون متبوع دولت زوج یعنی تاجیکستان اقدام کنید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید.  02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده