سوال حقوقی:

آیا طلبکار می تواند درخواست تقسیم اموال غایب مفقود الاثر را نماید؟

سلام. بنده از شخصی طلبکار هستم به مبلغ ده میلیون تومان اما چند سال است که فرد بدهکار غایب شده و اثری از او نیست آیا می توانم برای گرفتن طلبم درخواست تقسیم اموال او را کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر. بر اساس ماده ۸۷۲ قانون مدنی اموال غایب مفقودالاثر تقسیم نمیشود مگر بعد از ثبوت فوت او یا انقضاء مدتیکه عادتاً چنین شخصی زنده نمیماند تقسیم ترکه نیاز به درخواست دارد و هر یک از ورثه می توانند درخواست تقسیم ترکه را بنمایند اما طلبکار حق چنین درخواستی را به خاطر ذینفع نبودن، ندارد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده