سوال حقوقی:

خسارات دادرسی

سلام. سال نو مبارک. می خواستم بدونم آیا شخصی که برای حضور در دادگاه مجبور بوده است از شهر تهران به شهرستان کاشان برود چون مال غیر منقول در حوزه کاشان واقع شده بود. در صورتی که رای به نفع او صادر شود می تواند این هزینه های رفت و آمد به کاشان را ذیل مبحث خسارات دادرسی مطالبه کند یا نه؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

تبریک متقابل به مناسبت عید نوروز

بر اساس ماده 519 قانون آیین دادرسی مدنی خسارات دادرسی عبارت است از هزینه ی دادرسی و حق الوکاله ی وکیل و هزینه های دیگری که به طور مستقیم مربوط به دادرسی و برای اثبات دعوا یا دفاع لازم بوده است از قبیل حق الزحمه ی کارشناسی و هزینه تحقیقات محلی. طبق این ماده هزینه سفر برای حضور در دادگاه جز موارد مستقیم و بلاواسطه با دادرسی نمی باشد، لذا شما نمی توانید این مبالغ را تحت عنوان خسارات دادرسی در صورت محکومیت طرف مقابل دریافت دارید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در روزهای کاری با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده