سوال حقوقی:

وضعیت صلح خیار عیب موجود در عقد بیع

سلام روز بخیر. من با شخصی عقد بیعی منعقد کردم و بعد از عقد بیع با خریدار درباره ی خیار عیب موجود در مبیع مصالحه کردم . بعد از مدتی شخص مدعی شد که بیع از ابتدای انعقاد باطل بوده است . می خواستم بدونم در این حال وضعیت صلحی که بر آن توافق کردیم به چه صورتی خواهد بود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 765 قانون مدنی صلح دعوی مبتنی بر معامله باطله باطل است ولی صلح دعوی ناشی از بطلان معامله صحیح است. طبق این ماده صلح مزبور مبتنی بر معامله ی باطل بوده است پس بنابراین خود عقد صلح نیز باطل تلقی خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در روزهای کاری با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده