سوال حقوقی:

آیا پدر و مادر می توانند فرزند خود را به عنوان فرزندخوانده به دیگری دهند؟

سلام. آیا پدر و مادر اجازه دارند در برابر دریافت پول فرزند خود را به عنوان فرزند خوانده به دیگری بفروشند؟

آیا این کار قانونا جرم است؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت پنجشنبه ۰۵ فروردین ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب. این کار دارای وصف مجرمانه است و مطابق ماده 3 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان هر نوع خرید و فروش کودکان جرم محسوب می شود هرچند توسط والدین باشد و خریدار و فروشنده قابل تعقیب و مجازات هستند همچنین در خصوص فرزندخواندگی باید مطابق قوانین خاص خود رفتار گردد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده