سوال حقوقی:

مجازات کیفری جلوگیری از ملاقات فرزند با مادر

سلام. شوهرم که حضانت پسرمان با اوست دو ماه است که مانع از ملاقات من با فرزندم می شود. آیا قانونا می توانم شکایت کنم؟ در صورت شکایت چه مجازاتی برای ایشان انجام می شود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت جمعه ۰۶ فروردین ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب. طبق ماده 632 قانون مجازات اسلامی و ماده ۵۴ قانون حمایت خانواده هرگاه مسوول حضانت از انجام تکالیف مقرر خودداری کند یا مانع ملاقات طفل با اشخاص ذی ‌حق شود، برای بار اول به پرداخت جزای نقدی درجه هشت و درصورت تکرار به حداکثر مجازات مذکور محکوم می‌شود.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده