سوال حقوقی:

اثبات شدن عدم مجرمیت بعد از حبس

سلام وقت بخیر. من مدت 6 ماه در زندان برای اتهامی که به من منتسب کرده بودند در حبس بودم . اما بعد از 6 ماه به دادگاه ثابت شد که کسی که در پرونده ی من سوگند ادا کرده و شهود همگی مشکل داشتند و با تهدید شاکی این کار را کرده اند. می خواستم بدونم آیا من می توانم علیه این افراد شکایت کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 163 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 اگر پس از اجرای حکم، دلیل اثبات کننده جرم باطل گردد، مانند آن که در دادگاه مشخص شود که مجرم، شخص دیگری بوده یا این که جرم رخ نداده استو متهم به علت اجرای حکم ، دچار آسیب بدنی ، جانی یا خسارات مالی شده باشد، کسانی که ایراد خسارات یا آسیب مذکور، مستند به آنان است، اعم از ادا کننده سوگند، شاکی یا شاهد حسب مورد به قصاص یا پرداخت دیه با تعزیر مقرر در قانون و جبران خسارت مالی محکوم می شوند. طبق این ماده شما می توانید از کسانی که موجب صدور حکم محکومیت علیه شما شده اند شکایت کنید و دادگاه حسب مورد مجازات مربوطه را به آنان اعمال خواهد کرد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در روزهای کاری با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده