سوال حقوقی:

وکیل در فروش مبیع

سلام . من به شخصی برای فروش ماشین خودم وکالت دادم و در وکالت نامه مذکور هیچ حرفی از توکیل داشتن یا نداشتن وکیل زده نشد و حال متوجه شدم که وکیل ماشین من را به شخص ثالثی منتقل کرده است تا او آن را به فروش برساند و آن شخص ثالث با ماشین من تصادف کرده است و باعث شده تقریبا 40 میلیون تومان خسارت به ماشین من و خودروی دیگر وارد شود . می خواستم بدونم برای دریافت خسارات وارده به چه کس یا کسانی می توانم مراجعه کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 673 قانون مدنی اگر وکیل که وکالت در توکیل نداشته، انجام امری را که در آن وکالت دارد، به شخص ثالثی واگذار کند، هر یک از وکیل یا شخص ثالث در مقابل موکل نسبت به خساراتی که مسبب محسوب می شود، مسئول خواهد بود. طبق این ماده شما برای دریافت خسارات وارده می توانید به وکیل و شخص ثالث به صورت تضامنی مراجعه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در روزهای کاری با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده