سوال حقوقی:

ازدواج مجدد مادری که قیم است

سلام وقت بخیر. بعد از فوت همسرم به دلیل بیماری کرونا دادگاه من را به عنوان قیم پسرمان که 4 سال دارد مشخص کرد. می خواستم بدونم اگر من با آقای دیگری ازدواج کنم آیا سمت قیمومتی که دادگاه به من داده است از بین می رود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 1251 قانون مدنی بعد از ازدواج، زنی که مقام قیم دارد باید ظرف 1 ماه از تاریخ عقد مراتب را به دادستان اطلاع دهد در این صورت دادستان می تواند تعیین قیم جدید یا ضم ناظر را از دادگاه تقاضا کند. طبق این ماده اگر شما ظرف 1 ماه از تاریخ ازدواج این موضوع را به اطلاع دادستان برسانید دادستان با توجه به اوضاع و احوال مخیر خواهد بود تا تعیین قیم جدید را از دادگاه تقاضا کند یا ضم ناظر برای شما و ادامه قیمومت را تقاضا کند . در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در روزهای کاری با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده