سوال حقوقی:

شرایط تقدیم دادخواست

سلام وقت بخیر. اگر دادخواستی که به دادگاه حقوقی باید تقدیم شود در روی برگ های چاپی مخصوص تقدیم دادگاه نشود، ضمانت اجرای آن چیست؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس صدر ماده 51 قانون آیین دادرسی مدنی دادخواست باید به زبان فارسی در روی برگ های چاپی مخصوص نوشته شده باشد. منتها ضمانت اجرای عدم رعایت این قید را ماده مشخص نکرده است. اما باید توجه داشت در صورتی که بر روی برگ چاپی مخصوص تنظیم نشده باشد چنین برگی را اصولا نمی توان دادخواست شمرد و حتی شایسته ثبت در دفتر ثبت دادخواست ها نبوده، بنابراین رد فوری و توقیف که نسبت به دادخواست مصداق دارد، در مورد آن منتفی است و مسئول ثبت دادخواست ها می بایست از ثبت چنین برگه هایی خودداری نماید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده