سوال حقوقی:

عدم درج سمت ولایت در دادخواست

سلام وقت بخیر. شخصی علیه من اقامه دعوی در دادگاه حقوقی کرده است و این شخص خود اصیل نیست بلکه ولایتا از طرف فرزند صغیر خود دادخواست را تقدیم کرده است اما در دادخواستی که تقدیم کرده است این موضوع را درج نکرده است. می خواستم بدونم ضمانت اجرای عدم درج سمت ولایت در دادخواست چیست؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس ماده 52 قانون آیین دادرسی مدنی در صورتی که هر یک از اصحاب دعوی، عنوان قیم یا متولی یا وصی یا مدیریت شرکت و امثال آن را داشته باشد در دادخواست باید تصریح شود. این ماده فاقد ضمانت اجرا است و عدم درج آن نیز اختلالی ایجاد نمی نماید، چون در هر حال باید دلیل سمت اشخاص مزبور پیوست دادخواست شده باشد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید . 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده