سوال حقوقی:

اسقاط حق طلاق مرد

سلام وقت بخیر .می خواستم بدونم آیا مرد در ضمن سند ازدواج یا بعدا طی توافقی جداگانه می تواند حق طلاق خود را ساقط کند و از بین ببرد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

سلام واحترام

براساس ماده 1133 قانون مدنی مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون بدون هیچ گونه محدودیتی و در هر زمانی تقاضای طلاق همسرش را بنماید. طبق این ماده این موضوع یک حق برای مرد محسوب می شود و اسقاط این حق خلاف اخلاق حسنه و قواعد آمره راجع به خانواده است پس بنابراین اسقاط آن امکان پذیر نیست. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده