سوال حقوقی:

دادگاه صالح پس از نقض رای در دیوان عالی کشور

با سلام . اگر قراری از دادگاه صادر شده باشد و از آن قرارفرجام خواهی به عمل آید و دیوان عالی کشور آن قرار را نقض کند مرجع صالح برای رسیدگی دوباره به این قرار کدام دادگاه خواهد بود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

سلام و احترام

بر اساس بند الف ماده 401 قانون آیین دادرسی مدنی که اشعار می دارد: اگر رای منقوض به صورت قرار بوده و یا حکمی باشد که به علت نقض تحقیقات نقض شده است . رسیدگی مجدد به دادگاه صادر کننده قرار ارجاع می شود. در فرض سوالتان قید نکردید که قرار از کدام دادگاه صادر شده است ( بدوی یا تجدید نظر) ولی در حالت کلی از هر کدام که صادر شده باشد به همان دادگاه ارجاع می شود. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده